oyun-hilesi

Oyun hilesi, oyunun normal akışına müdahale ederek oyunu daha kolay veya daha zor hale getiren hilelerdir.
Oyun Hilesi Yapma

Oyun hilesi yapmak için bazen hiçbir özelliğinizin olmasına gerek yokken bazen de çok iyi seviyede programlama bilgisi bilmeniz gerekebilir. Oyunların içerisinde farklı çeşitlerde hileler vardır. Birçok oyunun yapımcısı oyunu daha zor hale getirmek veya kullanıcılara ekstradan avantajlar sunmak için oyunu geliştirerek kolayca aktif edilebilecek oyun hileleri hazırlarlar. Bu oyun hileleri genellikle oyunun ana menüsündeyken yada oyunun konsoluna yazıldığı anda aktif hale gelir. Bu hileler geliştiricilerin kendisi tarafından sunulduğu için yapılmaları oldukça kolaydır.

Tek ihtiyacınız olan internetteki kaynaklar üzerinden oyunun hilelerini bulmak ve uygulama yöntemini öğrenerek oyunda hile yapmaktır. Bir diğer hile çeşidi ise yazılımcıların yani oyunun geliştiricilerinin haricinde oyunda meydana gelen veya getirilen hilelerdir. Bu hileleri çoğu zaman oyuncuların kendisi şans eseri keşfeder yada uzman yazılımcılar zorlu arayışların sonunda bulurlar. Çoğu zaman bu hilelerin oyuncular tarafından keşfedildiğinde (özellikle MMORPG tarzı oyunlarda) oyunun ekibi derhal oyuna müdahale ederek eşitliğin sağlanması ve açıkların kapatılması için yeni bir Patch yayınlar.

Oyun Hilesi Programı

Oyun hilesi programı veya evrensel olarak bilinen adıyla Trainer, bir oyunda yazılım yardımıyla hile yapmaya yardımcı olan programdır. Trainer’lar programlama konusunda bilgili kişiler tarafından hazırlanarak ücretsiz veya ücretli olarak internet üzerinden paylaşılır. Birçok online oyunda karaktere otomatikleştirilmiş işlemler yaptırmaya yardımcı olan bot/koxp vb. yazılımlar da birer trainer’dır.
Kaynak: https://wmaraci.com/nedir/