Video oyun üreticisi Electronic Arts, 11 Nisan sabahı yayınladığı teaser ile Titanfall 2’yi resmi olarak duyurdu. Şirket, birkaç yıl önce geliştirilmeye başlayan Titanfall 2’nin tüm detaylarını sır gibi saklamayı başarmıştı.

Bu duyuru firmaya karşı son birkaç aydır yapılan “Titanfall 2’nin yeterince başarılı olup olmadığı” yönündeki spekülasyonlara da bir son vermiş oldu. Yapılan açıklamada Titanfall 2’de Microsoft’un oyun konsolu Xbox’a herhangi bir ayrıcalık tanınmayacağı ve oyunun hem Xbox hem de PS4 versiyonlarının olacağı belirtildi.

titanfall-2-resmi-olarak-duyuruldu-1

Serinin ilk oyunu yalnızca multiplayer oyuna odaklanmışken, Titanfall 2 bu şekilde olmayacak.

Birçok video oyun yapımcısı yeni oyunlarını bir basın açıklaması ya da bir dergi aracılığıyla duyururken, Electronic Arts daha farklı bir yol izleyerek Titanfall 2’ye özel bir web sitesi yayınlamayı tercih etti. Oyuna özel web sitesinde iki link bulunuyor. Bunlardan ilki Youtube’a yüklenen teaser’ı izlemenizi sağlarken, ikincisi ise Titanfall 2 ile ilgili yeni gelişmelerden anında haberdar olabilmeniz için e-posta bültenine kayıt olmanızı sağlıyor.

Sitede yayınlanan videoda oyunun hikaye modunun ilham kaynağı ile ilgili çok küçük ipuçları yer alıyor. 44 saniyelik videoda ormanlık bir alana düşmüş pilot kapsülü, ormanda dolaşan hayvanlar ve daha sonra ortaya çıkan Titan robotun bacaklarını görebiliyoruz. Titan’ın pilotun dostu mu yoksa düşmanı mı olduğu ise anlaşılmıyor. Videonun sonunda Titan’dan geldiği tahmin edilen “Sizin gibi insanlar her zaman kahraman olmak istiyor” cümlesi duyuluyor.

titanfall-2-resmi-olarak-duyuruldu-2

Şimdilik, Titanfall 2 hakkında bilinenler bunlarla sınırlı. Oyunun Xbox ve PS4 versiyonlarının olup olmayacağı, hikayesinin nasıl olacağı ve Titanfall 2’nin çıkış tarihi hakkında hiçbir bilgi yok.

Titanfall 2’nin tüm ayrıntılarının Electronic Arts’ın 12 Temmuz’da Los Angeles’ta düzenleyeceği EA Play etkinliğinde ortaya çıkması bekleniyor.