Ubisoft’un topluluk sorumlusu Natchai Strappers, son günlerde duyduğumuz en tuhaf açıklamalardan birini yaptı. Popüler The Division oyununa 11. güncellemeyle eklenen Falcon Lost görevinde, oyundaki en güçlü araçlar elde edilebiliyor. Bir çok kullanıcı, bunlara oyundaki açıklardan istifade ederek ulaşabiliyorlar.

Oyundaki buna benzer açıkları bazı kullanıcılar o kadar çok ihlal ederek kullanmaya başlamış ki Ubisoft’un topluluk sorumlusu Natchai Strappers, The Division forumlarında çok konuşulan konuyla ilgili açılan bir başlığa ‘açıkların kullanılmasının Ubisoft kullanıcı koşullarına uymaması sebebiyle bu kişilerin cezalandırılması için çalışmalar başlatıldı‘ yazarak açıklama getirdi.

Ubisofttan-kullanicilari-kizdiran-aciklama-2

Bu açıklamanın ardından, oyundaki birçok kullanıcı bu açıklamayı tepkiyle karşıladı. Forumdaki CarpeBedlam nickine sahip bir üye, konuyla ilgili olarak şu cümleleri yazmış: “Şunu anlamanız gerekiyor ki oyundaki açıkları biz değil siz yarattınız. Dolayısıyla birini cezalandırmak istiyorsanız, buna oyunu geliştiren ekiple başlayabilirsiniz.

Oyuncunun bu yorumuna kesinlikle katılıyoruz. Söz konusu açık, CarpeBedlam nicki üyeninde belirttiği gibi oyunu geliştiren ekibin ‘işini tam anlamıyla’ düzgün yapmamasından dolayı oluşuyor.