Tüm dünya oyun severlerinin uzun süredir heyecanla beklediği Nathan Drake’in maceralarını konu alan Uncharted serisinin en yeni oyunu Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu, 10 Mayıs’ta Türkiye’de bütün dünya ile aynı zamanda satışa çıktı.

Naughty Dog tarafından tasarlanan ve oyun dünyasının en sevilen yapımlarından biri olan Uncharted serisinin en yeni oyunu Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu için heyecanlı bekleyiş tamamlandı. Oyun, 10 Mayıs 2016 tarihi itibariyle, bütün dünya ile aynı anda ülkemizde de satışa çıktı. PlayStation Türkiye, oyun dünyasının heyecanla beklenen bu yapımı için The Game’de, davetlileri oyunun atmosferine taşıyan çarpıcı bir lansman yaptı. Lansmana katılan Davetliler #U4BirHırsızınSonu hashtag’i ile yaptıkları paylaşımlar ile heyecanlarını sosyal medyada da paylaştılar.

Sony Eurasia A.Ş. PlayStation Grup Ürün Yetkilisi Mustafa Yiğit, Lansmanda yaptığı konuşmada “Sony olarak, Ülkemizde artık bir oyun ülkesi konumuna geldiğine yürekten inanıyoruz. Türkiye’nin bu konumunu daha da güçlendirmek ve ülkemizi, oyun endüstrisinde bir marka haline getirmek için yatırımlarımıza devam ediyoruz. Oyuncuların oyunlara en avantajlı koşullarda ulaşması ve oyun zevkini en üst düzeyde yaşaması için çalışıyoruz. Bu kapsamda Türkçeleştirme çalışmalarına büyük önem veriyor ve hatırı sayılır yatırım yapıyoruz. Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu’nu da, tıpkı serinin diğer oyunları gibi Türkçe dublaj ve orijinal seslendirmeyle oynamak isteyenler için Türkçe altyazı seçenekleriyle sunuyoruz” dedi.

Sony Eurasia A.Ş. PlayStation Oyun Ürün Müdürü Sercan Sülün ise “Dünya çapında 21 milyondan fazla satış yapan Uncharted serisinin en yeni oyununda, hazine avcılığından emekli olan Drake, bir anda hırsızların dünyasına geri dönmek zorunda kalıyor. Çok daha şahsi riskleri göze alarak, efsanevi korsan hazinesinin ardındaki tarihi komployu ortaya çıkarmak için küresel boyutta bir yolculuğa çıkıyor. Bu yeni macerada fiziksel sınırlarını, sorun çözme yeteneklerini zorlayacak ve sevdiklerini kurtarmak için büyük fedakârlıkları göze alacak. PS4’e özel olarak tasarlanan ve heyecanla beklenen Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu’nu oyun severleriyle buluşturmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.

SAM VE DRAKE, KAPTAN HENRY AVERY’NİN HAZİNESİNİN PEŞİNDE

Uncharted 3: Drake’s Deception’da yaşanan olayların üzerinden geçen üç senenin ardından Nathan Drake, servet avcılığı dünyasını büyük oranda arkasında bırakıyor. Ancak Drake’in kardeşi Sam, hayatını kurtarması için ondan yardım istiyor ve Drake’e karşı koyamayacağı bir macera teklifi sunarak kaderinin yönünü değiştiriyor. Kaptan Henry Avery’nin uzun zaman önce kaybolmuş hazinesinin peşine düşen Sam ve Drake, Madagaskar ormanlarının derinliklerindeki korsan ütopyası Libertalia’yı bulmak için yola koyuluyor. Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu, oyuncuları Avery’nin hazinesini aramaları için orman adalarına, uzaklara yayılmış kentlere ve karla kaplı dağlara kadar dünya çapında geçen bir yolculuğa çıkarıyor.

TÜRKÇE DİL DESTEĞİ İLE ÜST DÜZEY OYUN KEYFİ

Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu, Uncharted serisinin diğer oyunları gibi Türkçe dublaj ve orijinal seslendirmeyle oynamak isteyenler için Türkçe altyazı seçenekleriyle sunuluyor. Oyunun yerelleştirme çalışmaları kapsamında adı ile logosu da Türkçeleştirildi ve oyun kutularının kapağında Türkçe olarak yer aldı. Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu’nda Nathan Drake’i Okan Yalabık, Victor Sullivan’ı Ege Aydan, Elena’yı Ceyda Düvenci, Chloe’yi Dolunay Soysert, Zeb’i Kadir Özübek, Sam’i Rıza Karaağaçlı, Vargas’ı ise Talha Sayar seslendiriyor.

 

Lansman etkinliğine ünlü oyuncu Ege Aydan da katıldı ve görüşlerini “Uncharted serisi, benim de heyecanla oynadığım, sürükleyici bir macera… Bu oyunun bir parçası olup, dublajlı oynamayı tercih eden oyunseverlerin keyfine bir miktarda olsa katkıda bulunduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Bugüne kadar sayısız seslendirme yaptım ancak oyun seslendirmesi çok farklı bir deneyim. Hayali bir oyun karakterine ses verip sürükleyici bir maceraya ortak olmak gerçekten çok heyecan verici” sözleriyle dile getirdi.

ÇOK OYUNCULU MODLARLA DAHA FAZLA EĞLENCE

Uncharted 4’ün çok oyunculu modlarında, oyuncular arkadaşlarıyla birlik olabiliyor. Keşif, strateji ve takım oyununu ödüllendiren zengin ortamlarla dolu benzersiz haritalarda, Uncharted serisinin en güzel yönlerini sunan çok oyunculu oyun deneyiminin tadını çıkarmak mümkün. Düşmanlarınızı takip ederek, ölen dostlarınızı hayata döndürerek veya hücumda ağır ateş gücü sunarak destek veren dört “Yardımcı”dan birini yanınıza alarak beraber dövüşebiliyorsunuz.

Bir “gizemli” öğe satın alarak Drake’in eski maceralarından ilham alan doğaüstü avantajları yardıma çağırma olanağı da var. El Dorado’nun lanetli lahdini, Shambhala’nın güçlü Cintamani Stone’unu veya Ubar’ın öfkeli Djinn’inin kayıp şehrini yardıma çağırarak savaşın gidişatını değiştirebilirsiniz.