Apple şirketinin yeni sahip olduğu patent, kitap kapağı gibi iki ekranlı bir iPad üretilebileceğinin işaretini veriyor.

Apple’ın oldukça fazla patent aldığını ve bu aldığı patentlerin tamamınınsüratli bir biçimde hayatımızda yer almadığını biliyoruz. Ancak ortaya çıkan bu patent hem akla yatkın hem de kısa sürede imal edilebilir gibi gözüküyor. 9to5Mac isimli web sitesinde ortaya çıkan patent fotoğraflarına göre Apple, iPad’e ilave olarak entegre ekranlı bir akıllı kılıf üretebilir.

apple-cift-ekranli-ipad-2

Mevcut bulunan akıllı kılıflarıyla benzer tasarımda resmedilen patentteki ürün, ilave olarak iç kısımda bir ekran daha barındırıyor. Bu şekliyle Apple Pencil ile iPad’in ekranının altında bir tablet gibi uzanan bu ekran üstünde istediğiniz gibi çizim yapabilmek imkanı olacak.

Diğer taraftan bu akıllı kılıfın değişik sürümlerinin üretileceğide söylentiler arasında. Bir kısmında akıllı kılıflar üstünde ilave batarya olacak ve bu sayede iPad’e 2. ekran getirmesinin yanı sıra onu şarj da edebilecek.

Ürünle ilgili detaylar şu an için bu  kadar, konu ile ilgili resmi açıklama ise henüz yapılmadı. Apple’dan bu adımı kısa sürede atmasını beklemiyoruz elbette, fakat bu hiç görmeyeceğimiz anlamına gelmiyor.