İtalya’da Üniversite Okumak İçin Gerekli Şartlar ve İtalyanca Kursu Hizmeti Veren Firma Önerisi!

Türk ve İtalyan kültürlerinin birbirine yakın olması, coğrafi olarak çok fazla uzak olmaması yurtdışında eğitim görmek isteyen öğrenciler için bir tercih haline gelmektedir. Sanatın başkenti olarak bilinen İtalya’da eğitim hizmetleride oldukça kalitelidir ve devletin sunduğu imkanlar ile makul fiyatlarda üniversite eğitimini tamamlayabilmek mümkündür.

İtalya’da Üniversite Eğitimi Görmek İsteyen Öğrencilerin Bilmesi Gerekenler
-İlkokul, ortaokul ve lise olarak 12 yıllık eğitiminizi tamamlamış olmanız gerekir.
-3 Yıl lise okuyan öğrenciler ise ülkelerinde 1 yıl üniversite eğitimi alarak İtalya’da bulunan üniversitelere geçebilir.
-İtalya’da üniversite eğitiminizi tamamlayabilmeniz için yeterli olacak şekilde İtalyanca bilmeniz gerekmektedir. İtalyanca dili hakkında bilgi sahibi olmayan kişiler ise İtalyanca kursu eşliğinde İtalyanca öğrenmelidirler. Yeterli derecede İtalyanca öğrenen kişiler ise sınavlara girecektir ve bu sınavlarda başarılı olan kişiler için İtalya’da üniversite eğitimi hakkı doğacaktır.

Yukarıda bulunan koşulları karşıladığınız takdirde ön kayıt için gerekli evraklarla ibraz etmeniz gerekecektir.
-Kaymakamlıktan apostilli diploma süreti İtalyanca tercüme edilmiş ve aynı  zamanda noter tasdikli olması gerekmektedir.
-Modella a formu, Evrak listesi ve Eğitim geçmişi bilgileri.
-Öğrencilerin sigorta yaptıracağına dair teminat beyanı, 2 vesikalık fotoğraf ve en az 3 sene geçerli olacak şekilde pasaport fotokopisi.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi İtalya’da üniversite eğitimi alacak kişilerin bu tür evrakları ve eğitim koşullarını karşılaması gerekmektedir.

İtalyanca Kursu Eşliğinde İtalyanca Öğrenmek!
Aranan şartlar arasında kişileri en fazla zorlayacak husus İtalyanca dil bilgisidir. İtalyanca telaffuzu kolay ve öğrenmesi de eğlenceli bir dildir. İtalyanca’yı öğrendiğiniz takdirde bazı Romans dilleri ailesinde bulunan dilleride az çok öğrenmiş olacaksınız ve bunun bir avantaj olduğunu da söyleyebiliriz.
Türkiye’de çeşitli özel firmalar İtalyanca kursu hizmeti vermektedir ancak tüm firmaların aynı kalite standartlarında hizmet verdiğini söyleyemeyiz. Bu yüzden İtalyanca öğrenmek isteyen adaylar iyi bir araştırma yapmalıdırlar veya çevrelerinden yardım alarak en kaliteli firmayı hedeflemelidirler. İstanbul’da bulunan kişiler için Bahçeşehir’de faaliyetlerini gösteren Dante Dil Kursu firmasını sizlere önerebiliriz. Uzman ekibi ve kaliteli hizmet anlayışıyla sektöründe lider firmalar arasında bulunan Dante aynı zamanda yurtdışında eğitim danışmanlığı hizmeti de vermektedir.
Daha detaylı bilgi için : www.dantedilkursu.com