Microsoft Türkiye, geçen sene olduğu gibi bu senede yeniden en iyi işverenleri ödüllendiren Türkiye’nin En İyi İşverenleri sıralamasında 1. sıradaki yerini korudu. Microsoft aynı etkinlikte 50-500 kişi çalıştıran firmalar içinde En İyi İşyeri,  IT Sektörünün En İyi İşyeri ve Yaşam Boyu Öğrenme Özel Ödüllerini toplayarak inanılması zor bir başarıya ulaştı.

Kişilerin ve kurumların daha çok başarı sağlaması için onlara güç katmayı misyon edinen Microsoft, Great Place to Work’un açıkladığı ‘Türkiye’nin En İyi İşverenleri’ listesinde yeniden zirvedeki yerini korudu. Çalışan odaklı yönetim sistemi ile insani dokunuşu yüksek, kurum yapısına sahip 25 firmanın yer aldığı listenin 1.sırasında geçen sene olduğu gibi bu senede Microsoft yer aldı.

Alınan ödül ile ilgili beyanat veren Microsoft Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Vlad Bog, ‘’Microsoft Türkiye olarak işçilerimizi dinleyerek ve iyi uygulamaları araştırarak firmamızı nasıl daha yüksek seviyelere nasıl getirebiliriz sorusunu hiç aksatmadan kendimize soruyoruz. Ard Arda 2 yıldır almış olduğumuz bu ödül, bu hususta güzel bir yolda olduğumuzun da bir onayı oldu şirketimiz için. Microsoft olarak çalışanlarımızın kendilerini gerçeklediği, yaptıkları işlerde her gün gerçek bir anlam bulabilecekleri bir işyeri oluşturma konusundaki çalışmalarımıza devam edeceğiz.“ dedi. Microsoft, aynı listede ‘IT Sektörünün En İyi İşyeri’ ve ‘Yaşam Boyu Öğrenme Özel Ödülü’nü de kazanarak çalışanlarına verdiği önemin altını bir kez daha vurgulamış oldu.