Netflix’e En Dişli Rakip Geliyor

Netflix’a İngiltere’den oldukça dişli bir rakip geliyor. Dünyanın en popüler yayın kuruluşlarının başında gelen BBC, Britflix ile Netflix’e rakip olmay karar verdi.
Geçtiğimiz günlerde Türkiyeve dünyanın çok sayıda ülkesinde kullanıma açılan Amerika kuruluşlu medya sağlayıcısı Netflix‘in Amerikada sayılı rakibi var. Fakar şimdi bu rakiplere en dişlisi ve en popüleri olan BBC tarafından eklenmek üzere.

Bir süredir iPlayer aracılığı ile online yayınlarına start veren BBC, şimdi ise oldukça geniş kapsamlı bir iş için harekete geçti. Bugün konu ile ilgili çıkan bir makaleye göre BBC, çeşitli ek abonelik hizmetleri ile yeni bir yayın yöntemi üzerinde çalışmakta.

bbc-britflix
Mevcut olarak kendi kirala/izle sistemi iPlayer’ı barındıran BBC, bu sistemin üzerinden Netflix modelinde yeni bir medya sağlayıcı sunacak. Britflix ismi ile sektöre adım atacağı söylenen bu yeni sistem, yalnızca BBC’ye özel içerikleri değil, Diğer ITV, NBCUniversal ve bazı Birleşik Krallık kuruluşu olan şirketlerin sistemlerinide barındıracak.

Ayrıca Britflix’in sunacağı imkanlar yalnızca yazdıklarımızla ile sınırlı kalmayacak. İlk olarak gerekli üye sayısına ve popülerliğe gelene dek BBC, ITV, NBCUniversal ve benzeri anlaşmalı şirketlerin işlerini seyirciye sunacak olan Britflix, sonrasında tıpkı Netflix’in yaptığı gibi kendi orjinal serilerini de üretecek.

 

Related Posts

90’lı Yılların Voltron Efsanesi Geri Dönüyor

90’lı Yılların Voltron Efsanesi Geri Dönüyor

Spotify, kendi dizilerini çekme kararı aldı

Spotify, kendi dizilerini çekme kararı aldı

Daredevil Dizi incelemesi

Daredevil Dizi incelemesi

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir