Samsung şirketinin gerçek anlamda katlanabilir ilk telefonu, son sızan bilgilere göre 2017’de piyasada olacak.

Samsung son yıllarda ekran teknolojilerine son derece önem veriyor; Ekran teknolojilerine artan bu eğilim sayesinde ekranları harika telefonlarla tanışma imkanı buluyoruz. Fakat şirket yakın zamanda işleri bir basamak yukarıya taşıyabilir.

Sektörden sızan bilgilere göre, Samsung’un son birkaç yıldır sürekli olarak konuşulan katlanabilen telefonProject Valley’in 2017’de pazara çıkmaya hazır duruma gelecek. Çinli sosyal ağ Weibo’da paylaşılan bir mesaja göre telefonun Galaxy X ismiyle tanıtımı yapılacak ve katlanabilen özellikte olan ekranında 4K çözünürlük sunacak. Sızan bilgiler gerçekten doğruysa ve ekran tamamen katlanabiliyorsa bizi gerçekten şimdiden heyecanlandıran bir telefon bekliyor demektir.

LG şirketi geçtiğimiz yıllarda çıkardığı iki modeli G Flex ve G Flex 2 ile bükülebilen telefonları kullanıcıların hizmetine sunmuştu. Fakat Galaxy X’in daha fazla bükülebileceği, hatta cüzdan gibi katlanabileceği belirtiliyor.

Sızıntının “kaynağı” Samsung’un 2017’de Galaxy S8, Galaxy S8 Edge, Galaxy Note 7 ve Galaxy Note 7 Edge gibi telefonları tanıtacağını da ifade ediyor fakat bu haberleri zaten bir çok kullanıcı tahmin edebiliyor. Cihazların tümünün 2,5K Super AMOLED ekranla geleceği iddia ediliyor.