Türkiye’nin lider elektronik üreticilerinden Arçelik, Türkiye’nin ilk Android TV’sini üretti. Nisan ayında tanıtılacak olan Beko Android Ultraslim TV’nin Mayıs ayı sonunda satışa sunulması bekleniyor.

 
Yazılım teknolojisinin gelişmesiyle birlikte neredeyse tüm elektronik cihazlar internete bağlanarak birbirinden dikkat çekici işlevleri gerçekleştirebilir hale geldi. Bunun son örnekleri arasında akıllı telefonlarda kullanılan Android ve iOS işletim sistemlerinin Smart TV adı verilen akıllı televizyonlara entegre edilmesi yer alıyor. Kısa bir süre önce ilk olarak Apple TV, daha sonra da Android TV’ler kullanıcıların beğenisine sunulmaya başladı.

 
Türkiye’nin ilk Android TV’si Arçelik’ten!

 
Teknoloji konusunda yavaş ama emin adımlarla ilerleyen Türkiye’den de, zaman zaman sevindirici teknoloji haberleri gelebiliyor. Son olarak ev elektroniği üreticisi Arçelik’in Türkiye’nin ilk Android TV’sini ürettiğini açıklaması kullanıcıları heyecanlandıran bir gelişme oldu. Zira yerli teknolojilerin yaygınlaşması teknolojiyi daha ucuza satın alabileceğimiz anlamına geliyor.

 
Türkiye haricindeki pazarlarda Beko markası ile faaliyet gösteren Arçelik, bir akıllı telefon kadar ince olan Android Ultraslim TV’yi 2016 Avrupa Şampiyonası’ndan önce satışa sunmayı planlıyor.

 
Barcelona ile yaptığı sponsorluk anlaşması ile adını tüm dünyaya duyurmayı başaran Beko, kullanıcıların ileri teknoloji ürünlere olan eğilimini göz önüne alarak, hem akıllı hem de 4K görüntü izleyebilme özelliği olan Android Ultraslim TV ile televizyon izleme alışkanlıklarını çok daha eğlenceli bir hale getirmeyi planlıyor.

 
Beko Android Ultraslim TV, adından da anlaşılacağı üzere Android işletim sistemi ile çalışıyor. Beko Android Ultraslim TV ile Google Play’den gerekli uygulamaları indirmek suretiyle, Android kullanan akıllı telefonların yapabildiği oyun oynama, film izleme ve müzik dinleme gibi etkinlikler de dahil her şeyi yapmak mümkün olacak.

 
Beko Android Ultraslim TV Özellikleri

 
Ekran boyutu: 55 inç (139 cm)
Kalınlık: 8.5 mm
Ses: 3D Sound teknolojisine sahip 3 adet hoparlör
Dahili uydu alıcısı: Var (4K yayın izleyebilme özellikli)