Ordu kentinde geçen sene ilki gerçekleştirilen Sinema Günleri’nin bu sene 2. si düzenlenecek başlangıç tarihi 16 Mayıs 2016. Sinema Günleri 13 Haziran 2016 gününe dek devam edecek.

Vali İrfan Balkanlıoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğün ortaklaşa hazırladıkları ve hiç sinema’ya gitmemiş olan köylülere ve çocuklara sinema ile tanıştırma olanağı sağlayacak olan ’Sinema Günleri’nin start alacak olması nedeniyle bir açıklama yapan Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, “Kültür mirasımızın ileriki nesillere ulaştırılmasını sağlamak, Türk Sinemasının yerini ve bu konudaki imkanlarını güçlendirmek, Ordu’nun iç kesimlerinde yaşayan köy halkını ve öğrencileri sinema ile buluşturmayı hedefleyen ‘Sinema Günleri’ projesi dahilinde bütün semtlerimizi içine alan sinema gösterimi etkinleri yapılacaktır. Proje dahilinde 1. sinema gösterimi, 16 Mayıs 2016 Pazartesi tarihinde saat 10.00’da Altınordu ilçemizin Gökömer Mahallesinde yapılacaktır. Düzenlenen sinemalarda Kültür ve Turizm Bakanlığı onaylı filmler gösterilecek” diye ifade etti.

 
Birincisi geçtiğimiz sene 1 Mayıs-15 Haziran 2015 tarihleri arasında yapılan ‘Sinema Günleri’ projesi dahilinde, 19 ilçeye bağlı 38 mahallede açık hava sinemaları oluşturularak ilkokul öğrencileri ile semt sakinlerine sinema keyfi yaşatılmıştı.

 
2. yapılacak Sinema Günleri projesi dahilinde sinema gösterimi yapılacak yerler ve tarih ve saatleri sizler için sıraladık:

 
16.05.2016 Saat : 10.00 Altınordu Gökömer Mahallesi,
17.05.2016 Saat : 14.00 Altınordu Eyüplü Mahallesi (Gala)
18.05.2016 Saat : 10.00 Perşembe Kırlı Mahallesi
18.05.2016 Saat : 14.00 Perşembe Saray Mahallesi
20.05.2016 Saat : 10.00 Çamaş Sakargeriş Mahallesi
20.05.2016 Saat : 14.00 Çamaş Kocaman Mahallesi
23.05.2016 Saat : 10.00 Mesudiye Merkez Mahallesi
24.05.2016 Saat : 10.00 Kumru Ergentürk Mahallesi
24.05.2016 Saat : 14.00 Kumru Fizme Mahallesi
25.05.2016 Saat : 10.00 Gülyalı Merkez Mahallesi
25.05.2016 Saat : 14.00 Gülyalı Turnasuyu Mahallesi
26.05.2016 Saat : 10.00 Ulubey Yukarı Kızılen Mahallesi
26.05.2016 Saat : 14.00 Ulubey Aydınlar Mahallesi
27.05.2016 Saat : 10.00 Fatsa Ilıca Mahallesi
27.05.2016 Saat : 14.00 Fatsa Aslancami Mahallesi
30.05.2016 Saat : 10.00 Kabadüz Merkez Mahallesi
30.05.2016 Saat : 14.00 Kabadüz Çok Programlı Anadolu Lisesi
31.05.2016 Saat : 10.00 Çatalpınar Karşıyaka Mahallesi
31.05.2016 Saat : 14.00 Çatalpınar Ortaköy Mahallesi
01.06.2016 Saat : 10.00 Ünye Yenikent Mahallesi
01.06.2016 Saat : 14.00 Ünye Fatih Mahallesi
02.06.2016 Saat : 10.00 İkizce Merkez Mahallesi
02.06.2016 Saat : 14.00 İkizce Yoğunoluk Mahallesi
03.06.2016 Saat : 10.00 Akkuş Salman Mahallesi
03.06.2016 Saat : 14.00 Akkuş Seferli Mahallesi
06.06.2016 Saat : 10.00 Çaybaşı Göksu Mahallesi
06.06.2016 Saat : 14.00 Çaybaşı Taşkesiği Mahallesi
07.06.2016 Saat : 10.00 Korgan Korgan Ortaokulu
07.06.2016 Saat : 14.00 Korgan Çayırkent Mahallesi
08.06.2016 Saat : 10.00 Aybastı Aybastı Anadolu Lisesi
08.06.2016 Saat : 14.00 Aybastı Aybastı Fen Lisesi
09.06.2016 Saat : 10.00 kabataş Alankent Mahallesi
09.06.2016 Saat : 14.00 Kabataş Beylerli Mahallesi
10.06.2016 Saat : 10.00 Gürgentepe Bahtiyarlar Mahallesi
10.06.2016 Saat : 14.00 Gürgentepe Işıktepe Mahallesi
13.06.2016 Saat : 10.00 Gölköy Aydoğan Mahallesi
13.06.2016 Saat : 14.00 Gölköy Hürriyet İlkokulu