“Geçmişten Geleceğe Başarı Hikayesi Fotoğraf Sergisi” bu defa Türk sinemasının efsane ismi Filiz Akın için gerçekleştiriliyor.

 

Kale Outlet Center’ın geçtiğimiz senelerde Türkan Şoray, Emel Sayın, Hülya Koçyiğit ve Fatma Girik gibi Türk sinemasının efsane isimleri için gerçekleştirilen fotoğraf sergisi hazırlık aşaması için 30 kişilik ekip 90 gün süresince Güzel sanatçının fotoğraflarını tarayarak, oldukça teknolojik sistemlerle  tarama ve baskılarının gerçekleştirilmesi için çaba harcadı. Filiz Akın başarı hikayesi fotoğraf sergisinde  efsane ismin sevenleri, 1 haftada 1.270 adet fotoğrafını sergi için bağışladı. Filiz Akın fotoğraf sergisi böylelikle 5000 adet’e yakın fotoğraf sayısı ile bu güne dek gerçekleştirilen en büyük “Geçmişten Geleceğe Başarı Hikayesi Fotoğraf  Sergisi” olacak. Sergide ayrıca hayranlarını sevindirecek bir haber daha paylaşıldı sergide Akın’ın filmden kareleri de yer alacak.

 

30 gün süreyle ziyaret edilebilecek olan Filiz Akın fotoğraf sergisinden elde edilecek gelir Lösemili  Çocukları Yaşatma ve Bir Umut  Derneği’ne bağışlanacak.