Facebook Tarafından F8 Geliştirici Konferansı’nda tanıtımı yapılan gelişmiş Account Kit sistemi sayesinde bundan böyle kullanıcı adı ve şifre girme kalkıyor. Artık geliştiriciler uygulamalarında daha kolay yöntemleri kullanabilecekler.

 

12 ve 13 Nisan tarihlerinde yapılan Facebook F8 Geliştirici Konferansı’nda sosyal medya lideri, geliştiriciler için üzerinde çalıştıkları birçok yeniliğin tanıtımını yaptı. Bunlardan en dikkat çekeni ise kullanıcı adı ve şifre girmeyi tarihe karıştıracak geliştirilmiş Account Kit sistemi.

Geliştiricilerin en fazla şikayet ettikleri konuların en başında kullanıcı adları ve şifreler ile uygulamalara giriş yaparken karşılaşılan problemler geliyor. Kullanıcıların farklı uygulamalar için çok sayıda isim ve şifre kullanmaları genellikle hatalı girişleri de beraberinde getiriyor.

Geliştirilmiş Account Kit sistemi bu problemlerin ve hatalı girişlerin önüne geçmeyi planlıyor. Sistem sayesinde kullanıcılar e-posta veya gsm numarasıyla kayıt olup sisteme kolayca giriş yapabiliyorlar. Kayıt işlemi için yalnızca e-posta veya telefona gelen onay kodunun kullanılması yeterli oluyor.

Öünümüzdeki günlerde Facebook ile giriş yapmaya olanak sağlayan sitelerde yaygın olarak kullanılması beklenen Account Kit sistemi Android, iOS, mobil web ve web için geliştiriliyor.