Instagram ‘da bulunan keşfet bölümünde, videolara daha fazla önem verilerek ve ön plana çıkartarak, bu bölümü daha da zenginleştirmeyi amaçlıyor.

 

Bağlı olduğu ve ana şirketi olan Facebook gibi, Instagram’da videolar için fazla mesai harcıyor. İlk çıktığı zaman 15 saniye gibi bir sürelik video paylaşımına imkan tanıyan Instagram, bu süreyi 60 saniyeye çıkartmıştı. Uzunluk konusunda yeterli ölçüye ulaştığını düşünür mü bilinmez ancak; şimdilerde Keşfet bölümünde yer alan videoların daha fazla ön plana çıkması için çabaladığı biliniyor. ‘Beğenebileceğiniz Videolar’ adı altında sunulan bir kanal sayesinde, kullanıcıların ilgisini çekecek ve ilginç olabilecek videoların paylaşımı ve kesintisiz olarak izleme olanağı sunuluyor. Kullanıcılar gerek uygulamadan, gerekse web sitesinden giriş yaparak girecekleri keşfet bölümünde yer alan ve öne çıkartılmış videoları kesintisiz şekilde izleyebilirken, paylaşım sahibine de kolaylıkla ulaşma fırsatını buluyor.

 

Her yeni değişimle birlikte sızlanması artan kişilere yönelik olarak yapılan açıklamayla da, Keşfet kısmında büyük bir değişiklik olmadığının altı çiziliyor. Aynı zamanda bu bölümde, henüz takip etmediğiniz ancak ilginizi çekebilecek olan gönderilerin yer aldığını belirten Instagram, beğenilerinizi yaptıkça kendiliğinden yenilecek olan bu bölümde, daha fazla içeriğe; yani fotoğraf ve videoya erişim şansını olduğunu da belirtiyor. Gelecek dönemlerde Instagram’dan daha fazla yenilik bekleniyor. Her yeni güncelleme ile farklı bir ihtiyaca ve çeşitliliğe imza atan Instagram, çalışmalarına devam ettiğini de belirtiyor.