Twitter’da 140 Karakter Sınırına Yeni Ayar

Sosyal medya devi Twitter’ın üyeleri için en başlıca sıkıntılardan olan link ve fotoğraf paylaşımlarının 140 karakter sayısına dahil edilmesi artık olmayacak.

Geçtiğimiz aylarda Twitter’daki 140 karakter zorunluluğun sona ereceğine dair son derece ciddi iddialar ortaya atılmış, bu sayısının biraz uçuk şekilde 10 bine kadar yükseleceği belirtilmişti. Bir ara kullanıcıları heyecana sevk eden bu haberin üzerinden oldukça uzun süre geçmiş olmasına rağmen olumlu bir sonuç çıkmamıştı. Bloomberg’in bilgi aldığı kaynaklara göre bu defa biraz daha akla yatkın, kullanıcı odaklı bir çözüm imkanı yaratılacağa benziyor.

Hepimizin bildiği gibi Twitter’da tweet attığımız esnada ayrıca link veya resim paylaşmaya çalıştığınızda, yaptığınız bu paylaşımlar 140 karakter sayısına ekleniyordu. Örnek olarak bir resim paylaşmak istediğimizde 140 olan karakter sınırı 120’ye düşüyordu. Önümüzdeki aylarda ise bu durum kullanıcı için büyük problem yaratan sorun ortadan kalkacak ve kullanıcıların paylaştığı fotoğraf ve bağlantılar, bu sınırlamaya dahil edilmeyecek.

Related Posts

Facebook Sayfa Sistemi Çöktü

Facebook Sayfa Sistemi Çöktü

Kayıtlı Drone Sayısı Açıklandı

Kayıtlı Drone Sayısı Açıklandı

Twitter’da olimpiyat meşalesi hesabı aktif oldu

Twitter’da olimpiyat meşalesi hesabı aktif oldu

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir