Dünyanın önde gelen sosyal paylaşım platformu Twitter, yeni bir güncellemeyi daha hayata geçirerek kendini geliştirmeye devam ediyor.

Twitter’da dün itibariyle artık özel gönderimlerinizi ekrana ilave edilen yeni “Direkt Mesaj” fonksiyon tuşuyla yapabileceksiniz. Bu eklenen özellik öncesinde Tweet’lerinizin altında 4 adet simge yer bulunuyordu: “Yanıtla”, “Retweetle”, “Beğen” ve “Daha Fazla”.

Artık Tweetl’erinizin altında bulunan bu butonların altında yeni bir buton eklenmiş oldu.

Eklenen bu yeni özellikle, bir Tweet’i Direkt Mesaj ile paylaşarak özel sohbet başlatmak artık çok daha kolay.

Her ay milyarlarca insan; arkadaşlarıyla, ailesiyle, arkadaşlarıyla ve önemli kişilerle Twitter’da ilgilerini çeken herhangi biriyle özel bir görüşme başlatmak için Direkt Mesaj (DM) özelliğinden faydalanıyor. Geçen yıl atılan DM oranının yaklaşık olarak yüzde 60 arttığını belirledik. Özelden Tweet paylaşılmasında ise çok daha fazla bir büyüme gerçekleşti: Geçen senenin ikinci yarısında yaklaşık olarak yüzde 200 artış gözlendi. 

Bu yapılan güncelleme sayesinde, DM özelinde var olan sohbetleri daha da zenginleştirmek adına önemli değişikliklerden biri oldu. DM fonksiyonu dün itibariyle iOS ve Android üzerindeki Twitter’larda aktif hale geldi.