Video paylaşım devi Youtube özellikle yorumlar tarafı ile oldukça etkin bir biçimde kullanılırken, üyelerin birbirleriyle anlık olarak sohbet edebilmesi için yeni özelliklerin platforma dahil edileceğini belirtildi. Bu hususta yapılan açıklamalar ile beraber Youtube için son derece hareketli anlar yaşanırken, en fazla merak konusu bu özelliğin üyeler tarafından nasıl beğenilip beğenilmeyeceği oldu.

 

Youtube Chat ismi ile anılmaya başlayan bu yeni sistemin, hedefinin daha çok sosyal paylaşımı yükseltmesi ve üyelerin birbirleriyle anlık etkileşime geçerek daha çok platformda zaman geçirmesi maksatıyla kullanıma sunulduğu düşünülüyor. Resim gibi online paylaşımların da destek verileceği mesajlaşma sistemi bu açıdan son derece kapsamlı bir biçimde hazırlanırken, bu konuda herkesin merak ettiği en önemli konu ise sistemin ne zaman kullanıma sokulacağı.

 

Yeni sistem ile ilgili gelen resmi bilgiler de ise sistemin tüm kullanıcılar için aynı zamanda kullanıma alınacağı yönünde. Bu bakımdan kademeli bir biçimde ağır ağır tüm kullanıcılara sunulacak sistem için ne kadar süre daha bekleneceği de bu bakımdan henüz netleşmedi. Sektörün içinde olan insanların tahminlerde ise yaklaşık olarak 15 günlük bir süre içerisinde tüm kullanıcıların bu sistemi kullanmaya başlayacağı belirtiliyor.

 

Video Platformu Youtube için yapılan bu değişiklik teknoloji dünyasının da konuya yakından eğilmesine neden oldu. Öyle ki özelliğin tutulup tutulmayacağı, kullanıcıların benimseyip benimsenmeyeceği merak edilirken tüm bu sorular özelliğin kullanılmaya başlanması ile birlikte cevaplanacak gibi gözüküyor.