YouTube Mesajlaşma Özelliği Getiriyor

Son günlerde yaşanan ‘Mesajlaşma’ modasına YouTube de ayak uydurdu. Firma, üyelerin birbirleriyle mesajlaşmalarına olanak sağlayacak yeni özelliği açıkladı.
Son günlerde git gide yükselen ‘mesajlaşma’ özelliği oldukça revaçta. Kullanılmaya başlandığı ilk günlerde mesajlaşma özelliğinin olmadığı Instagram, Swarm gibi uygulamalar, ilerleyen zamanda üyeler arasında daha çok etkileşim sağlanması düşünülerek bu özelliği aktif hale getirmeye başlamıştı. Buna modaya artık Youtube’de katıldı.

Wired’ın açıkladığı habere göre YouTube, küçük bir deneme grubu için mesajlaşma sistemini aktif hale getirdi. Firma, kullanıcıların kendi aralarındaki video paylaşımını daha işlevsel hale getirecek bu yenilikle videoların daha büyük kitleler arasında paylaşılacağını düşünüyor.

Yakın zamanda sadece masaüstü platformlarda kullanılabilen ‘otomatik oynatma’ sistemi mobil uygulamalarda aktif hale getirilmişti. Videoların altında ve uygulama ayarlarında bulunan büyük düğme ile bu özellik devre dışı bırakılabiliyor.

Mesajlaşma özelliği, test grubunun deneyimlemesinin ardından tahmin ediyoruz ki kısa süre içinde Android ve iOS platformlarında aktif duruma getirilecek. Merak edilen ise bu yenilik firmanın beklentilerini ne boyutta karşılayacak (ya da karşılayabilecek mi?), ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.

Related Posts

Google, Android Wear 2.0 Duyurdu

Google, Android Wear 2.0 Duyurdu

Android’e Yeni Rakip Geliyor

Android’e Yeni Rakip Geliyor

Şok! Android’de WhatsApp Tehdidi

Şok! Android’de WhatsApp Tehdidi

No Comments Yet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir