Arama motoru devi Google’ın video sitesi Youtube’a, Facebook’un ardından şimdi de Amazon rakip oldu. Video platformlarına en dişli rakip olarak açıklanan Video Direct, Amazon’un Prime hizmetinin daha gelişmiş sürümü.

 

İçerik üreten üyelerine dört değişik hizmet paketi sunan Amazon Video Direct, üyelerinin seçimine göre içerik üretmelerine bunları yayınlamalarına imkan tanıyor. Üyeler ürettikleri içerikleri istedikleri takdirde yalnızca Prime üyeleri için yayınlayabiliyor. Prime üyelikleri bulunan kullanıcılar için yayınınladıkları videolardan 15 cent gibi bir ücret kazanan kullanıcılar, bu içeriği kiralayarak yada satarak her yapılan satıştan % 50’sini kazanabiliyor. Diğer taraftan Streaming Service Program hizmeti sunan Amazon Video Direct, YouTube’daki ücretsiz içerik yayınlatarak yalnızca reklamlardan kullanıcılarına ekstra para kazanma imkanıda sunuyor.

 

Yayıncılar tarafından yoğun taleple karşılanan AVD’nin ilk iş ortaklarıda belli olmaya başladı. Bunların arasında Conde Nast Entertainment, HowStuffWorks, Samuel Goldwyn Films, the Guardian, Mashable, Mattel, Business Insider, TYT Network, Journeyman Pictures ve Pro Guitar Lessons bulunuyor. Ayrıca Amazon’un bu yeni hizmetine BURADAKİ bağlantıyı tıklayarak göz gezdirebilirsiniz.