İleri nesil teknolojilere sahip olan Arçelik markalı bulaşık makinesi modelleri her ne kadar üstün teknoloji ve kaliteli malzemelere sahip olsa da zaman içerisinde kullanım yoğunluğu veya çevresel etmenler dolayısıyla mekanik bir sistem olması nedeni ile arızalanmalar meydana gelebiliyor. Son yıllarda hızla gelişe teknoloji ile birlikte artık yaşamın her alanında beyaz eşya teknolojileri yaşam standartlarının çok daha yüksek kalitelere ulaşmasına yardımcı oluyor. Arçelik bulaşık makinesi modelleri son yıllarda bayanların mutfakta bulaşıklarla olan uğraşılarını ortadan kaldırıyor. Arçelik bulaşık makinelerinde karşı karşıya kalınan arızalanmalarda üstün teknolojilerine uygun servis desteği Ataşehir Arçelik Servisi tarafından sağlanıyor. Teknolojik altyapı ve kaliteli hizmet anlayışı çerçevesinde kaliteli ve profesyonel çözümler sağlanıyor.

 

Arçelik bulaşık makinelerinin su almama problemine yol açabilecek son derece basit sorunlar olabilir. Arçelik markalı bulaşık makineleri için Sancaktepe Arçelik Servisi merkezine yapılan arıza başvurularının başında bulaşık makinesinin su almaması ve çalışmaması geliyor. Bu yüzden profesyonel servise başvuruda bulunmadan önce kesinlikle ön inceleme yapılması gerekiyor. Bunun için makinenin prize takılı olup, olmadığı, takılı olduğu prizde enerji olup, olmadığı, kapı kilit dilinin anahtara basıp, basmadığı ve kapının iyi kapanıp, kapanmadığına bakılması gerekiyor. Eğer bu noktalarda herhangi bir sorun bulunmuyor ise profesyonel servis desteği alınması gerekir.

 

Sadece Arçelik orijinal yedek parça kullanımı değişen parçanın kısa süreler içerisinde yeniden arıza vermemesini sağlayarak, tekrar tekrar servis ve parça maliyeti ile karşı karşıya kalınmasının önüne geçilebiliyor. Böylelikle değişen parçanın uzun yıllarda yüksek dayanıklılık göstererek, yüksek performansta verimlilik vermesi sağlanabilir. Dudullu Arçelik Servisi deneyimli teknik ekipleri tarafından en kısa süre içerisinde adrese ulaşılarak Arçelik markalı bulaşık makinesinin su almama ve çalışmama sorununa yol açan etkenlere ilişkin sırasıyla inceleme ve test çalışmaları gerçekleştirilir.

 

-Kapı emniyet anahtarı kontrolü gerçekleştirilir,

-Açma-kapama butonu kontrol edilir,

-Program aygıtında arıza kontrolü yapılır

-Su seviye anahtarının arızalı olup, olmadığı kontrol edilir

-Elektrikli musluk arızalı olup, olmadığı kontrol edilir

-Besleme hortumunda tıkanıklık veya kırılma var mı kontrol edilir

-Alt hazne bölümleri sırasıyla test edilerek, arızaya yol açan sorun tespit edilir. Bu parçaların herhangi birinde bir arıza tespit edilmesi halinde teknik ekipler tarafından orijinal yedek parçalar ile parça değişimi gerçekleştirilmektedir.