Çarpık yapılaşmanın önlenmesi, kent estetiğinin sağlanması ve imar bütünlüğünün korunması amacıyla yasa ile düzenlenen kentsel dönüşüm, beraberinde birçok soruyu getirdi. Gayrimenkul sahipleri,  kentsel dönüşüm kapsamına giren menullerinin durumlarının ne olacağını merak ediyorlar ve bu konuda birçok soru soruyorlar. İstanbul değerleme olarak, gayrimenkul sahiplerinin kentsel dönüşüme giren menkullerinin durumunun tespiti için ayrıntılı bilgileri sağlıyoruz.

Yeni çıkan yasa ile birlikte gayrimenkul sahiplerini bekleyen birçok yaptırım bulunuyor. Yeterli bilgi sahibi olabilmek ve sürprizlerle karşılaşmamak için kentsel dönüşüm değerleme hakkında, merkezimize başvurabilir ve uzmanlarımız ile görüşebilirsiniz. Yeni çıkan kentsel dönüşüm yasasının bilinmesinin önemi büyük. Birçok gayrimenkul sahibi konutlarını satmak istemeseler bile yeni yasaya göre satmak zorunda kalabiliyorlar.

Kentsel Dönüşümün Kapsamı

Riskli yapıların tespiti, yıkılması gereken yapılar gibi durumlardan bir tanesi, sizinde konutunuzu kapsıyor olabilir. Yeterli bilgi sahibi olmamanız durumunda, zararla sonuçlanabilecek durumlar ile karşılaşabilirsiniz. İstanbul değerleme, gayrimenkul değerleme işlemleriniz hakkında bilmeniz gerekenleri sizlere aktarıyor ve hangi adımları atmanız gerektiği hakkında sizlere yol gösteriyor.

Kendi imkanları ile bina yaptıranlar ya da müteahhit vasıtası ile daire sahibi olanlar gibi durumlara göre değerleme miktarı değişebiliyor. Gayrimenkul sahipleri durumlarını tespit için bizlere başvurabilirler ve en doğru şekilde kentsel dönüşüm kapsamına giren taşınmazlarını zarar etmeden değerleyebilirler. Özellikle bina yönetimlerinin kentsel dönüşüm süreçlerini en rahat ve risksiz bir biçimde geçirebilmelerini sağlıyoruz. Ayrıntılı bilgi edinmek için www.igd.com.tr adresini ziyaret edebilir, isterseniz konularında uzman personelimiz ile birebir görüşebilirsiniz.