Hassas olan omurga sisteminde istenmeyen rahatsızlıklar ortaya çıkabiliyor. Bu rahatsızlıklardan bazıları doğuştan, bazıları ise anî hareketler ve yanlış pozisyonlardan kaynaklanabiliyor. Skolyoz (Omurga Eğriliği) toplumun %2-4’lük bir kesiminde görülen, doğuştan ya da farklı sebeplerden dolayı görülen rahatsızlıklardan bir tanesidir. Bazı durumlarda boyun fıtığı hastalığına neden olan yanlış hareketlerden kaynaklanabilir.

Genelde çocukluk ve erişkinlik dönemlerinde görülen bu hastalık, kız çocuklarında daha çok görülüyor. Skolyoz hastalığının erken teşhisi, tedavinin yüksek oranda işe yaramasını hızlandırıyor. Acıbadem Maslak Omurga Sağlığı Merkezinde skolyoz ve Kifoz hastalıkları gibi omurga hastalıklarının tedavisi, uzman doktorlarımız tarafından başarı ile yapılıyor.

Erken Teşhisin Önemi

Omurga sağlığı merkezimize gelerek erken teşhis ve tedavi yöntemleri hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Uzmanlarımız merkezimizde skolyoz hastalığının tedavisini son teknolojik tıbbî cihazlar yardımı ile yapıyorlar. Erken teşhis yapılmadığı ya da zamanında müdahale edilmediği takdirde, çeşitli sağlık sorunlarına yol açabilen bu rahatsızlığın giderilmesinde uyguladığımız çeşitli yöntemler var. Bunlardan bir tanesi cerrahî müdahaledir.

Skolyoz hastalığının tedavisinde hastalarına tam destek sağlayan merkezimiz, hastanın durumuna göre farklı tedavi yöntemleri uyguluyor. Düzenli olarak yapılacak olan egzersizler, sırt kaslarını güçlendirecek hareketler, kondüsyon artırıcı hareketler olarak sayılabilir. Bu hastalığa neyin sebep olduğu hala bilinmese de artık tedavisi çok kolay bir şekilde yapılabiliyor. Merkezimize gelerek ya da www.omurgasagligimerkezi.com sitesinden ücretsiz bilgi ve destek alabilirsiniz. Hastalığınızın boyutuna göre teşhisiniz belirlendikten sonra merkezimizde güvenle tedavi olabilirsiniz.