1. yüzyılın sonlarına doğru tansiyon ölçmenin gerekliliğine inan İtalyan Dr. Scipione Riva-Rochi tarihte ilk defa kan basıncını ölçen bir alet icat etmiştir. Tansiyon aleti hepimizin evinde bulunması gereken bir alettir. Sizin evinizde hala yoksa bütçenize uygun olanından ereyon.com.tr sitesinden bir tane almalısınız.

Daha Az Acının Adresi Epilasyon Aletleri

Her kadın vücudunda görmekten hoşlanmadığı fazlalıklara sahiptir. Bunlardan biri ve kurtuluşu en zorlu olanı istenmeyen tüylerdir. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın çeşitli yolları vardır: ağda, iplikle alma, epilasyon örnek verilebilir. İstenmeyen tüylerin uzun süreli ya da kalıcı olarak ortadan uzaklaşmasını sağlayan epilasyon, teknolojinin güzellik ve bakım sektörüne getirdiği en büyük buluştur. Epilasyon aletleri sayesinde kadınlar ağda gibi daha acı verici yöntemlerden uzaklaşarak bakım yapmaya devam etmişler ve güzelliklerini korumayı başarmışlardır.

İlkelden Gelişmişe Tıraş Makineleri

Dünya tarihi incelendiğinde taş devrinden orta çağa, orta çağdan günümüze kadar erkekler dinsel, toplumsal, siyasi konumları nedeniyle tıraş olmak zorunda kalmışlardır. Tarihsel gelişmelere baktığımızda; ilk başlarda kullanılan tıraş makineleri ilkel biçimdeki usturalar olurken 1901 yılında jiletin keşfiyle tıraş makinesi devir atlamıştır. Elektrikli aletlerin üretime başlaması bu sektöre de ilham kaynağı olup 1950’lerden itibaren elektrikli tıraş makineleri üretilmeye başlanmıştır.