Bilindiği gibi yüz tanıma sistemi biyometrik şekilde kişilerin yüz özelliklerini 3D tarayan bir teknolojidir. En büyük avantajı diğer sistemlerden farklı olarak çalışmak için herhangi bir temasa ihtiyaç duymamasıdır. Bu da giriş yapan kişiler istemese ya da unutsa dahi kayıt yapılacağı anlamına gelmektedir. Pek çok güvenlik açığı bu şekilde yok edilebilmektedir.

Kartlı Geçiş Sistemi Kullanımı

Kartlı geçiş sistemi ise daha geleneksel bir güvenlik ve kayıt yöntemidir. Bu yöntem ile doğru kartı olan kişiler belirli kapılardan geçebilmektedir. Hatta işleme sokulan kartlarla gün ve saat kaydı tutulabilmektedir. Bugün fabrikalardan otellere pek çok farklı mekanda kullanılabilmektedir.

Bekçi Tur Kontrol Sistemi Nedir?

Bekçilerin pek çok görevi artık bekçi tur kontrol sistemi ile yapılabilmektedir. Bu şekilde bekçinin bekçilerin turlarına başladıkları yer, saat gibi ayrıntılar kaydedilebilmekte vardiya değişimi gibi konular da çok daha kolay bir şekilde halledilebilmektedir. Protekzaman.com internet adresi üzerinden her türlü kontrol ya da güvenlik sistem, cihaz ve yazılımlarına kolaylıkla ulaşılabilmektedir.