Web sitesi ihtiyacının artması ile teknik bilgisi çok yetersiz, web tasarımla ilgili birçok konuya vâkıf olmadığı halde web tasarımı yapan birçok kişi veya firma ortaya çıktı. Size iyi yapılan bir sunum ile bu kişi veya firmalarda kötü hizmet almanız olası hale geldi. Ancak maalesef kötü hizmet aldığınızı internet dünyasında tecrübe sahibi olduğunuz zaman anlamış olursunuz. Geçen zaman sizin aleyhinize işlemiş olur. İşini iyi yapan web tasarım firmaları arıyorsanız bunun için internet üzerinden kısa araştırmalar yaparak web tasarım firmaları referanslarını göz önünde bulundurmanız yeterli olacaktır.

webmaster

Web tasarım firması seçimi

Kurumsal bir web sitesinin, öncelikle firmanın kurumsal kimliğini yansıtan ve mevcut ya da potansiyel müşterilerinin ilgisini çekecek bir şekilde hazırlanması gerekiyor. Kurumsal web sitesinin planlanmasında öncelikle firmanın sektörü göz önünde bulundurularak sırasıyla yapılan iş, verilen hizmetler ve üretilen ürünler, firmanın ulusal veya uluslararası oluşu, sektördeki tanınmışlık seviyesi, rakipleri gibi bilgiler toplanmalıdır. Toplanılan bilgiler birbiri ile harmanlanarak dış çevre araştırmaları yapılır ve web sitesinin amacına ulaşmasını sağlayacak bir yol çizilir. Kurumsal web tasarımları için en önemli yol uzun bir araştırma ve müşteriye en etkili yoldan ulaşmadır. Ardından yapılan araştırmalardan toplanılan bilgiler ışığında öncelikle web tasarım ajansı tarafından firma için en uygun web sitesi tasarımı belirlenir. Belirlenen web sitesi tasarımının geliştirilmesi aşamasında ilk olarak ziyaretçi ve kullanıcılar açısından kolay kullanılabilir bir ortam yaratılmasına dikkat edilmelidir. Ziyaretçi ve kullanıcılar ulaşmak istediği bilgilere kolayca erişebilmeli ve yanıltıcı olabilecek durumlardan kaçınılmalıdır.

Bir web sitesi, özellikle de kurumsal web tasarım yaptırmayı planlıyorsanız yukarıda saydığımız konulara mutlaka dikkat etmelisiniz. Her sektörde olduğu gibi elbette web tasarım firmaları arasında da iyi ve kötü olanları mutlaka mevcuttur. Paranızın kıymetini biliyor ve başınızın sonradan ağrımasını istemiyorsanız böyle bir araştırma içinde olmanız çok önemli. Siz de yaptığınız işleri ön plana çıkartıp e- ticaret konusunda başarıya ulaşmak istiyorsanız en iyi web tasarım hizmetleri almanız ve elbette bunun araştırmasını yapmanız çok önemlidir.