Özellikle son yıllarda internet üzerinden alışveriş yapmanın popülerliği gün geçtikçe daha da önem kazanmaya başlamaktadır. Kişiler, internet üzerinden istedikleri özelliklere sahip ürünleri kolaylıkla bulabilmekte hatta piyasaya göre daha uygun fiyatlar ile ürünleri alabilme fırsatı da bulabilmektedir. İnternet üzerinde alışveriş yapılan internet siteleri arasında ilk sıralarda yer alan Gittigidiyor.com adlı internet sitesinde müşteri potansiyelinin her geçen gün arttığı ortaya çıkmaktadır.

 

Mobilexpress Uygulaması

Gittigidiyor.com’a eklenen yeni Mobilexpress uygulaması, kullanıcılara internet üzerinden alışveriş yaptıkları anda tek tıkla ödeme imkanı sunmaktadır. Önemli markalar ile çalıştığı bilinen Mobilexpress’in tek tık ödeme çözümleri ve e-ticaret siteleri GittiGidiyor İndirim Kodu için müşterilerinin kredi kartlarını kaydedebilme fırsatı sunmaktadır. Bu nedenle müşteriler sonra yapacağı alışverişlerde kredi kartı bilgisini tekrar girmeden, kayıtlı kartları ile tek tıkla ödeme uygulamasını gerçekleştireceklerdir.

Mobilexpress uygulamasına kaydedilen bir kartın yeniden kullanılabilmesi için telefonlara gönderilen şifrenin internet sitesine girilmesi gerekmektedir. Ödeme için kaydedilen bilgilerin sitede bulunan ”Bana Özel” menüsünün altında bulunan ”Ödeme Araçları” seçeneği ile görülmesi de mümkün olmaktadır. Diğer taraftan kullanıcıların istedikleri takdirde yeni kredi kartı bilgilerini de seçeneklere eklemeleri de uygulamanın sunduğu diğer hususlar arasında yer Gittigidiyor Promosyon Kodu almaktadır.

 

Gittigidiyor’dan Önemli Hamle

Önemli derecede müşteri potansiyeli olduğu bilinen Gittigidiyor.com sitesinin yakın zamanda yurtdışına satış uygulamasının da başlaması beklenmektedir. Bu konuda ilk pilot bölgenin Almanya olması beklenirken, gelecek yıl Türkiye’de herhangi bir satıcının da site aracılığı ile tüm dünyaya satış yapabilmesi beklenmektedir.

Gittigidiyor’dan Alışveriş Konsepti

Yapılan araştırmalar sonrasında siteden yapılan alışverişler konusunda önemli bilgilere ulaşıldı. Öncelikle site üzerinden en çok alışverişin resmi tatillerde yapıldığı ortaya çıktı. En çok alışveriş yapılan günün ise pazartesi olduğu, bunun en önemli nedeni olarak da kargolama işlemlerinin ilk iş gününde gerçekleşmesinin istenmesinden dolayı olduğudur.

 

Yakın zaman önce internet sitesinin yaptığı diğer bir araştırmada da sitede en çok hangi ürünlerin satıldığı belirlenmiştir. Buna GittiGidiyor İndirim Kuponu göre en çok satımı yapılan ürünler arasında bilgisayar, cep telefonu, tablet çeşitleri, beyaz eşya ürünleri, aksesuarlar ve küçük ev aletlerinin ön plana çıktığı görülmektedir. Sitede aynı zamanda erkeklerin kadınlardan daha fazla alışveriş yapması da dikkat çeken hususlar arasında gösterilmektedir.