Tesettür, inançla bağlantılı bir örtünme ve giyinme biçimidir. Bu nedenle tesettür giyimde asıl olan kişinin dini açıdan kendisini doğru ve iyi hissedebileceği kıyafetler giymesi ve içinde vücudunun rahat hareket edebilmesidir. Bu nedenle tesettür elbiselerin vücudu fazlasıyla saran kıyafetler yerine olabildiğince bol ve rahat kumaşlardan ve giysilerden yapılmış olması büyük önem taşır.

Son yıllarda tesettür elbise tasarlayan firmaların büyük bir hızla gelişmesi ve modanın tesettür giyiminin etrafında hızla dönmesi, pek çok farklı bakış açısını da beraberinde getirdi. Her haliyle moda sektörünün bu denli gelişiyor olması bayan kullanıcıların kendilerini en iyi ifade edebilecekleri giysileri bulabilmeleri açısından büyük önem taşıyor.

Piyasadaki hareketlenme hem alışveriş yapanların hem de ticaret yapan esnafların hareketlenmesine neden olduğu gibi piyasada ekonomik olarak da canlılığa vesile oluyor. Bu da pek çok esnafın yüzünü güldürüyor ve fiyatların düşmesine neden oluyor. Tesettür modasındaki hızlı gelişme pek çok bayanın istediği kıyafeti daha uygun fiyata bulabilmesi anlamına da geliyor ve bütçeye de olumlu bir yansımaya sebep oluyor.

Tesettürlü giyinip de pantolondan vazgeçemem diyenler için tasarlanmış pantolon etek modelleri seçimleriniz ile bu sene hem etek hem de pantolon giyiyormuş hissi yaşayabileceksiniz. http://www.modaneva.com adresinde yer alan modellerden örnek vermek gerekirse bol dökümlü bir bluz modeli ile tam bir kombin yaratabileceğiniz pantolon etekli tesettür elbiseniz çok beğenilecektir. Bu etek pantolon modellerinde deri, kumaş, zincir gibi ürünlerden yararlanarak tasarlanmış kemerlerde çok beğenilmektedir. Pantolon eteklerde yan kısımlarda zigzaglı ip geçişleri ile değişik modeller yaratılmış ve pantolon eteğinize zengin görünümler kazandırılmıştır.

Farklı renklerin yer aldığı kumaşlar, düz çizgilerin hakim olduğu kumaşlar, tül kumaşlar ya da büzgülü görünümlü kumaşlardan yararlanılarak hazırlanmış tasarımlarla mükemmel modernlikler yakalanmaya çalışılmaktadır. Özellikle tül görünümlü kumaşlardan yararlanılarak elde edilmiş modeller şık davetler için uygun bir tercih olacaktır. Aynı zamanda keten ve klasik takımların yapımında yararlanılan kumaşlarla tasarlanmış modellere uygun ceketlerle beraber şık takımlar tasarlanmıştır. Beli pullu kemerlerin bulunduğu tesettür giyimde en şık diye adlandırılabilecek pantolon etek modelleri çok beğenilen modeller arasındadır.