1850’li yılların başında Amerika’da çıkmaya başlayan network marketing Türkiye’de çok popüler olmamasına rağmen büyük kazançlar sağlamaktadır. Network marketing, bir çeşit doğrudan satıştır. İnternetin hayatımızda büyük yer kaplamasıyla daha da ilerleyen internet reklamcılığı insanlar için düzenli gelir kaynağı olmuştur. Günümüzde neredeyse bütün şirketler bu sistemle çalışmaya başlamıştır. Bu sistem çözüm ve müşteri odaklıdır.

 

Network Marketing’in Amacı Nedir?

 

Bu sistemin en büyük amacı aracılara çok büyük paralar vermeden tüketiciye ulaşmaktır. Eğer tüketici üründen memnun kalıp yakın çevresine tavsiye ederse, tüketicide bu işten para kazanır. Bir nevi oturduğunuz yerden internetten para kazanma olayına girmiş oluyorsunuz. Ürünü pazarlayan şirket reklam gideri yapmamakta, üstelik büyük kitlelere ulaşmaktadır. Şirket çok az bir giderle büyük kazançlar kazanır. Network marketing sistemin geleceği açık, kazancı boldur.

 

Network Marketing Sistemi Yasal Mıdır?

 

Tamamen yasal ve güvenilir bir sistemdir. 2014 yılında kabul edilen yeni tüketici yasasıyla network marketing sisteminin tüm hakları güvence altına alınmıştır. Network marketing sisteminin yasallığından faydalanan dolandırıcılar, cezalandırılmaktadır. Devlet memurları da bu sisteme dahil olup maddi gelirlerini arttırabiliyorlar. Devlet memurlarının bu sisteme dahil olması tamamen yasaldır. Ama devlet memurları esnaflık belirtileri gösteremezler.

 

Network Marketing Sisteminin Özellikleri

 

Bu sistem tamamen risksiz bir sistemdir. Hiçbir eğitim, kurs gerektirmez. Üstelik büyük sermayelere de gerek yoktur. Bu sistemde emir almazsınız. İstediğiniz yerde, istediğiniz zaman çalışırsınız. Bir çeşit kendi işinizin patronusunuzdur. Dünya’nın farklı şehirlerindeki insanlarla tanışma fırsatı bulabilirsiniz.