Fifa Mobile Futbol

2016’nın En iyi oyunlarından bir tanesi olan Fifa; sadece futbol alanında değil, Android’in en iyi oyunlarından bir tanesi haline gelmişti zaten. EA Sports tarafından geliştirilen Fifa Mobile Futbol içerisinde, takımınızı kurabiliyor ve dilediğiniz gibi takımınızı yönlendirip, oyuncularınızı geliştirebiliyorsunuz. Bunun yanında, profilinize dair yapılan geliştirmelerle her ay ayın oyuncusunu takımınız içerisinden çıkartabilmeniz dahi mümkün. Siz de, gerçekçi bir futbol oyunu arıyor ve aynı zamanda takım yönetebilmek istiyorsanız, Fifa Mobile Futbol Android içerisinde önerebileceğimiz oyunların başında geliyor. Bu oyunu Google Play Store içerisinden ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz.

Real Football

Gameloft’un oyunlarından bir tanesi olan Real Football’ın en büyük özelliği sadece 20 MB’lık paketle inmesi ve geliştirmeler için ayrıca data indirmenize neredeyse gerek kalmaması. Bu haliyle, iyi bir futbol oyunu imajı verse de Fifa kadar başarılı olamadığı kesin olan Real Football’ı yine de Fifa’nın en büyük alternatifi olarak tercih edebilirsiniz. Gerçekçi bir futbol deneyimini sizlere yaşatan Gameloft’un bu oyununu Android içerisinde ücretsiz indirebiliyor ve dokunmatik ekranda rakiplerinizle çarpışmaya başlayabiliyorsunuz. Pek çok turnuva ve kupa içeriğiyle Real Football, bugüne kadar 5 milyondan fazla defa indirilmiş. Bu yönüyle de, övgüyü hak ettiği söylenebilir.

Dream League Soccer

Özellikle tablette oynayanların oldukça beğendiği bir Android futbol oyunu olan ve 2016’nın en başarılılarından Dream League Soccer; kendi takımınızı kurmanıza olanak sağlarken aynı zamanda bu takımda geliştirmeler yapmanızı sağlayan, oyuncularınızı satmanızı, yeni oyuncular almanızı destekleyen bir oyun sistemi oluşturmuş ve bu yönleriyle oynama zevkini arttırdığı söylenebilir. Yine, Fifa alternatifi olarak görebileceğimiz bir oyun olan Dream League Soccer’ı küçük boyutu ve kolay oynanışı ile tercih eden pek çok insan var. Siz de, Play Store içerisinde bu oyuna ücretsiz sahip olabiliyorsunuz.

Kaynak:

Android’in En İyi Futbol Oyunları