Pet taşımacılığı için uygun şartlara sahip hayvanlardan biri de köpeklerdir. Cinsine ve kilosuna göre araç kriterleri düzenlenen bu evcil yolcuların, bir şehirden diğerine yolculuk yapması pek de kolay değildir. Şehirler Arası Pet Taşımacılığı hayatınız kolaylaştırmaktadır.Sizinle beraber otobüs yolculuğu yapma şansı olsa dahi birçok otobüs hayvanlarınızı zor durumda bırakacaktır. Köpekler, uzun süreli yolculuklarda yürüyüş ihtiyacı hissedeceklerdir. Bunun için kara yolculuklarında otobüs pet nakil için pek de tavsiye edilmez.

Özel Servis ile Şehirler Arası Yolculuk

Birkaç köpek cinsi hariç hemen hepsi pet nakil için uygundur. Taşıma firmaları onlar için ya servis ya da taksi hazırlarlar ve bu şekilde yolculuğun eziyetini asla hissetmezler. Servislerde birkaç hayvan birlikte yolculuk yapabilir aynı cins ve birbirinden rahatsız olmayacak en fazla 5 köpek birlikte yolculuğa uygundur. Bunun için dikkat edilmesi gereken ilk husus yolculuk servis ile yapılacaksa hayvanların birbirine bir süre önceden kaynaştırılmasıdır.

Özel Taksi ile Şehirler Arası Yolculuk

Şehirler Arası Pet Taşımacılığında, evcil hayvanlarınıza eşlik edecek bir diğer yolculuk aracı ise taksilerdir. http://www.pitapetnakil.com adresi olarak  özel pet taşımacılık firmalarının taksileri, bireysel olarak evcil hayvanlarınızı alarak ulaştırmak istediğiniz yere bırakır. Taksilerin, hayvanlarınız için özel şartlarda hazırladığı yolculuklar her zaman daha iyi bir alternatiftir. Çünkü diledikleri zaman mola verebilir, yalnızca onlara özgü refakatçilerle ilgi altında olabilir ve elbette daha kısa sürede başka bir şehre varabilirler.

köpek taşımacılığı